9 C
Скопје

Леброн: Се надевам дека те направив горд, те сакам и ми недостигаш шампионе!

Леброн Џејмс беше еден од главните играчи на Лос Анџелес Лејкерс во освојување на титулата оваа сезона во НБА лигата.

„Кралот“ е свесен дека овој успех во неговата кариера е посебен, а истиот го сподели со еден од најдобрите играчи во кошаркарскиот свет, голем спортист и човек кој годинава загина во хеликоптерска несреќа, Коби Брајант. Во кобниот лет загинаа девет лица, меѓу кои и 13-годишната ќерка на Коби, Џиана, како и пилотот Ара Зобијан.

Брајант со „езерџиите“ успеа петпати да се закити со титулата во НБА.

– Се надевам дека те направив горд, мој брат!! Те сакам и ми недостигаш шампионе!! – напиша Џејмс на Инстаграм.

Потсетување дека во финалната серија Лејкерси со 4:2 успеаја да го совладаат составот на Мајами Хит.

Прочитајте и...  Официјално: Бразилецот Да Силва во нападот на Шкендија

Поврзани вести

Енис Барди на терените во „Ла Лига“ после скоро три месеци!

Слободен печат

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Слободен печат

ВИДЕО: Шок за „армејците“, Барса пресилна за Црвена звезда!

Слободен печат

Љафтов: Со успехот ќе придонесеме за афирмирање на одбојката, но и целокупно на спортот во Македонија!

Ракометен скандал на СП: Нè гледаа како вирус, како животни, тоа е расизам!

Слободен печат

ВИДЕО: Фантастичен Македонецот, Тричковски со хет-трик за 22 минути игра!

Слободен печат

Остави Коментар