Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

По победата над Денвер нагетс во финалето на Западната конференција, ѕвездата на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс ја цитираше легендата на „езерцата“ Коби Брајант.

Џејмс не дозволи Денвер да направи ново изненадување и го предводеше својот тим до победата од 117:107 во петтиот натпревар кој беше последен во серијата против Денвер.

Ова беше тешка серија, игравме против една од најдобро тренираните екипи, тим кој е респектиран од сите во НБА. Го сакам тренерот Мајк Мелоун, тој е неверојатен тренер и е причина зашто Денвер е толку добар. Размислуваме за следниот противник, но прво мора да одмориме еден ден и да се вратиме во сала – изјави Џејмс.

Кошаркарот на ЛА Лејкерс предупредува дека работата не е завршена со пласманот на екипата во големото НБА финале. Џејмс ја повтори реченицата на легендарниот играч на „езерцата“ Коби Брајант кој неколку пати кога неговиот тим водеше со 2:0 во плеј-офот велеше „сè уште не е готово“.

Прочитајте и...  ХУМАН ГЕСТ: Мајкл Џордан отвори втор медицински центар за лица без здравствено осигурување

– За мене лично, работата не е завршена, но убаво да се доживеат сите овие моменти и тоа е дел од процесот. Горд сум што тим како ЛА Лејкерс се врати таму каде што припаѓа, да се бориме за титулата. Поради тоа и јас дојдов во Лос Анџелес – додава Џејмс.

Поврзани вести

ВИДЕО: Мириса на местенка, дадоа два гола во судиското продолжение со само седум играчи на теренот?!

Слободен печат

Сите ракометари на Е. Пелистер негативни на коронавирус, тренерот Бабиќ со комплетен тим против Гудме

Слободен печат

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Слободен печат

Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Лазаров даде десет гола но неговиот Нант е поразен

Слободен печат

Генијална акција во Холандија, фудбалери играа пред 15.000 плишени мечиња на трибините (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар