Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално - Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Ѕвездата на ЛА Лејкерс го престигна Коби Брајант на третото место на листата на најдобри стрелци во историјата на НБА лигата.

Леброн Џејмс моменто има 33.655 поени, додека Брајант ја заврши кариерата со постигнати 33.643 поени. Сега пред Џејмс се наоѓаат само уште двајца кошаркари, Карл Мелоун со 36.928 поени и Карим Абдул-Џабар со 38.387 поени.


– Мило ми е што воопшто ме споредуваат со Коби. Тој е еден од најдобрите кошаркари на сите времиња и сигурно еден од најдобрите во историјата на Лејкерси. Два негови дреса се закачени под сводовите на „Стејплс“ арената, и тоа е навистина лудо. Прв пат кога го запознав ми ги даде неговите патики. Сево ова што се случува делува нереално, но изгледа дека се е возможно доколку потполно се посветите – изјави Џејмс.

Прочитајте и...  Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × четири =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат