ЕспресоХрана

Леб со компири (ПОСЕН РЕЦЕПТ)

Овој леб е еден од поубавите што ги правиме дома. Заради компирите е мек, миризлив и останува свеж со денови.

Потребни состојки:

400 гр сварени компири
450 гр брашно
1 сув квасец
1 супена лажица сол
1 супена лажица вински или јаболков оцет
150-200 мл топла вода.

Целосната постапка за подготовка на овој вкусен леб прочитајте ја тука.

Тагови
Прикажи повеќе

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close