Леб со компири (ПОСЕН РЕЦЕПТ) - Слободен печат
ЕспресоХрана

Леб со компири (ПОСЕН РЕЦЕПТ)

Овој леб е еден од поубавите што ги правиме дома. Заради компирите е мек, миризлив и останува свеж со денови.

Потребни состојки:

400 гр сварени компири
450 гр брашно
1 сув квасец
1 супена лажица сол
1 супена лажица вински или јаболков оцет
150-200 мл топла вода.

Целосната постапка за подготовка на овој вкусен леб прочитајте ја тука.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close