ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Потсетување дека првиот меч во Бугарија заврши со триумф од 0:2 за Интер, а реваншот како што е најавено ќе се игра пред празни трибини.

В четврток на „Џузепе Меаца“ во Милано ќе се игра првиот натпревар од 1/16 финалето на фудбалската Лига Европа помеѓу екипите на Интер и Лудогорец.

Поради епидемијата на коронавирусот што го зафати северниот дел од Италија каде што освен фудбалски, се одложуваат и други спортски настани.

– Лично никогаш не сум видел нешто вакво – рече кондицискиот тренер на Лудогорец, Иван Диаз Инфантес за „Мундо Депортиво“, кој потоа додаде:

– Ова ги примени нашите планови, бидејќи требаше да останеме две ноќи во Милано. Градот треба да го напуштиме веднаш по завршувањето на мечот.

Прочитајте и...  Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Потсетување дека првиот меч во Бугарија заврши со триумф од 0:2 за Интер, а реваншот како што е најавено ќе се игра пред празни трибини.

Бугарската екипа на Лудогорец допатува во Милано, не сакаше ништо да препушти на случајот, па играчите стигнаа во Италија опремени со медицински заштитни маски.

Возвратната пресметка в четврток меѓу Интер и Лудогорец ќе се игра од 21.00 часот.

Прочитај повеќе

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен печат

И самиот се изненади, неверојатен потег на украински фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат

Американскиот тенисер открива: Сервисот на Ѓоковиќ е потценет

Слободен печат

Неверојатен предлог, натпреварите од Серија А да се играат само во Рим

Слободен печат

ФИФА го преместува летниот преоден рок

Слободен печат