ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед дури во продолженијата успеа да го скрши отпорот на Копенхаген во четвртфиналето на фудбалската Лига Европа.

Денеска на стадионот во Келн англискиот претставник со 1:0 славеа против екипата од Данска и на тој начин се пласираше во полуфиналето.

Стрелец на единствениот гол за премиерлигашкиот гигант беше Фернандеш кој стрелаше од пенал во првото продолжение односно 94 минута. Претходно во казнетиот простор беше фаулиран Марсијал.

На 17 август играчите на менаџерот Оле Гунар Солскјер во полуфиналето на ЛЕ во Дизелдорф ќе ги одмерат силите против победникот од пресметката Вулверхемптон-Севиља.

Екипата од „Олд Трафорд“ ќе го брка своето второ финале во три години во ова натпреварување. Во 2017 година успеаја „црвените ѓаволи“ да ја освојат титулата откако во финалето беа подобри од Ајакс.

Прочитајте и...  Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат