Лажни солзи за фановите, ароганција за организаторите: Откриена вистинската причина зошто Адел ги одложи концертите

адел
Фото: Принтскрин / Instagram

Според нови детали и извештаи околу откажаните концерти на Адел, таа го одложила долгопланираниот настап во Лас Вегас откако се не била задоволна околу планираната изведба на трик  во базен.

За време на планираниот настап, пејачката на „Easy on Me“ требала да застане на средината на базенот, но таа го споредила конечниот дизајн на сцената со „старо мочуриште“ и одбила воопшто да настапи.

„Кога го виде готовиот дизајн, одби да учествува. Адел го опиша базенот како „старп бурно мочуриште“ и не сакаше да застане на средината од него. Намерата беше да се наполни со вода на сетот додека ја креваа на механизам од типот на кран, создавајќи илузија дека лебди над вода“, изјавил извор од организацијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

33-годишната британска пејачка со солзи објави на 20 јануари дека го одложува престојот „Weekends With Adele“ – само еден ден пред неговото започнување, оставајќи ги на цедило многу обожаватели кои веќе пристигнале во градот на гревовите. Таа го обвини КОВИД како причина за одложувањата.

„Половина од мојата екипа, половина од мојот тим е заболен од Ковид – тие сè уште се – и беше невозможно да се изведе шоуто. Не можам да ви го дадам она што го имам во моментов, и јас сум измачувана. Огорчена сум и жал ми е што е толку во последен момент“, рече таа додека се внесе во лажни солзи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Од нејзината објава, се појавија бројни извештаи кои ја тврдат вистинската причина за одложувањето, вклучително и наводен судир со местото на одржување поради нејзиниот хор од 60 лица и расправии со нејзината сценографка, Есмералда Девлин.

„И покрај тоа што сетот чинеше милиони за да се собере, Адел не беше задоволна од резултатот и многу јасно му ги кажа своите чувства на Ес“, тврди внатрешен извор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

„Адел веќе беше нервозна и распаѓањето ја крева во паника бидејќи беше очајна дека сè треба да биде совршено“, продолжи изворот, истакнувајќи дека Девлин работел и на светската турнеја на Адел во 2016 година.

Видео на денот