Лажна романса: Бред Пит не е во врска со Лајки Ли, ја нема видено со години

бред пит лајки ли
Фото: Принтскрин / Iinstagram

Бред Пит и Лике Ли наводно не се „тајно во врска“ и покрај онлајн гласините.

Гласините дека 58-годишниот Пит и 35-годишната Ли се романтично поврзани почнаа да се вртат откако популарен профил на Инстаграм кој разоткрива информации за светски познати личности објави информација за парот.

„Тој не ја видел две години. Тој ја запозна пред неколку години. Нема ништо негативно. Тие едноставно не се забавуваат“, велат извори блиски до Пит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Access Hollywood (@accesshollywood)

Извор тврдеше дека Пит бил забележан како се дружи со шведската пејачка во „Mother Wolf“, новата палата за тестенини во римски стил на готвачот Еван Функе во Холивуд, која веќе привлекува голем број познати личности.

Сепак, инсајдерски ни повтори во четвртокот дека Пит нема интерес повторно да излегува со друга славна личност.

„Не можам да го видам Бред повторно да излегува со некој супер познат. Дефинитивно можам да го видам како излегува со некој со понизок профил“, изјави извор близок до актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bradpitt.italian.fanpage

Долгата листа на познати поранешни девојки на Пит ги вклучува Гвинет Палтроу, Џулиет Луис и поранешната сопруга Џенифер Анистон, со која беше во брак од 2000 до 2005 година.

Актерот во последниве години беше на насловните страници поради неговиот неуреден развод и битка за старателство со Анџелина Џоли. „Г. и Г-ѓа Смит“, кои конечно се венчаа во 2019 година, имаат шест деца: Медокс, 20, Пакс, 18, Захара, 17, Шајло, 15 и 13-годишните близнаци Нокс и Вивиен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Davidson (@themagazinecity)

Извор неодамна потврди дека Пит сè уште ужива во сингл живот и се забавува наоколу, но не е „сериозно“ врзан за некоја одредена личност.

Ли, од своја страна, претходно се забавуваше со музичарот Џеф Баскер. Неговите хитови наградени со Греми ги вклучуваат „Run This Town“ на Џеј Зи, „All of the Lights“ на Канје Вест и „Uptown Funk“ на Марк Ронсон. Поранешниот пар се раздели набргу откако Ли го роди нивниот син Дион во 2018 година.

Видео на денот