Лазаров и Нант немоќни против Барселона

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров и неговиот Нант доживеаја убедлив пораз од Барселона во Лигата на шампионите.

Барселона славеше со 27:35 и уште еднаш го потврди епитетот на главен фаворит за титулата во ЛШ. Дика Мем беше најпрецизен во редовите на Барселона, додека Лазаров постигна четири гола за францускиот тим.
Фаворитската улога во третото коло од ЛШ ја оправдаа и германскиот Кил и полскиот Киелце кои исто како и Барселона славеа на гости.
„Зебрите“ со 35:24 славеа на гостувањето кај Целје, додека Киелце го совлада Елверум со 31:22.

Прочитајте и...  Омилениот ММА борец на Трамп повторно го нападна Леброн Џејмс (ФОТО)

Поврзани вести

ВИДЕО: Го нема Роналдо, тука е Мората – големо изненадување во Русија!

Слободен печат

Лига Европа: Металург поразен на гостувањето во Франција

Слободен печат

Најплатениот играч на Арсенал не е регистриран ни за Премиер лигата!

Слободен печат

Гвардиола пред ЛШ: Да ја прифатиме реалноста, Сити не е доволно добар!

Слободен печат

Шест милијарди долари за „европска Премиер лига“ од 2022 година!?

Слободен печат

У17: Македонските фудбалски надежи ремизираа против Србија!

Слободен печат

Остави Коментар