Лазаров го „торпедираше“ норвешкиот Елверум - Слободен печат

Лазаров го „торпедираше“ норвешкиот Елверум

Нант во рамките од првото коло го совлада тимот на Елверум од Норвешка со конечен резултат 35:32.

Најзаслужен за триумфот беше македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров кој запиша седум голови.

Зад него во листата на стрелците беа Турна со пет голови, по четири Ривера и Кавалканти.

За пласман во големото финале на турнирот Нант ќе ги одмери силите против унгарскиот вицешампион Пик Сегед.

Сезонава француската екипа нема да игра во Лигата на шампионите, туку преку квалификациите ќе се обиде да обезбеди настап во групите од ЕХФ Купот.

Прочитај повеќе

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат

Дербито на Рим без победник (ВИДЕО)

Слободен печат

Червар повеќе нема да ја води Хрватска

Слободен печат

Агинагалде: Ја сонувавме победата и успеавме

Слободен печат

Нов пораз на Вардар во Анталија, овој пат од Бачка Топола

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 1 =

Прочитај повеќе

На Червар македонските судии му се виновни за поразот: Да му е..м мајката безобразна

Слободен печат

„Фуријата“ не ја дава титулата, Шпанија останува Европски шампион

Слободен печат

Страшни сцени во Лион: Фудбалер колабира сред натпревар

Слободен печат

Реми на Академија Пандев, убедлив триумф на Ренова

Слободен печат

Навивачите на Наполи со вулгарна порака го пречекаа предавникот Сари

Слободен печат

Ѕвездата на ЛА Клиперс се расфрла со пари по стриптизерка (ВИДЕО)

Слободен печат