Лазаров далеку од Ф4, Нант декласиран од Барселона - Слободен печат

Лазаров далеку од Ф4, Нант декласиран од Барселона

Кире Лазаров и Нант најверојатно оваа година нема да играат на завршниот турнир во ракометната Лига на шампиони. Нант уште во првиот четвртфинален натпревар, пред своите гледачи е поразен од Барселона со високи 25:32 и се очекува реваншот кој се игра наредниот викенд да претставува формалност.

Капитенот на македонската репрезентација постигна само два гола за Нант. Најпрецизен на натпреварот беше неговиот клупски колега Ривера со осум постигнати голови, додека во редовите на Барселона најрасположен за игра беше Фабрегас кој постигна седум голови.

Пред пласман на Ф4 во Келн се наоѓа и унгарскиот Веспрем кој со 28:22 како гостин го совлада германскиот шампион Фленсбург.

Прочитајте и...  Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

7 + 13 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат