Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

Дневен хороскоп за 14 април, недела.

ОВЕН

РАБОТА: Уметниците денеска нека одморат, на трговците добро ќе им оди, ќе заработат поголема сума на пари.

ЉУБОВ: Ќе и покажете на другата страна дека и вие сте ранлива и емотивна личност, иако досега сакавте да ја убедите токму во спротивното.

ЗДРАВЈЕ: Пресилни емоции, внимавајте на стресот.

БИК

РАБОТА: Атмосферата на работа ќе биде напната. Не се форсирајте, почекајте го понеделник.

ЉУБОВ: Потрудете се да не се вплеткате во своите љубовни илузии. Стојте цврсто на земја.

ЗДРАВЈЕ: Спијте доволно, исцрпени сте.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате многу идеи кои може да ви донесат профит, но морате да ги усогласите со кодексот на работното место.

ЉУБОВ: Некои ќе доживеат средба со личност од нивното љубовно минато. Други ќе фантазираат за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Не консумирајте алкохол.

РАК

РАБОТА: Оние кои се на одмор добро ќе се одморат, другите едвај ќе ги завршат денешните обврски.

ЉУБОВ: Ќе зрачите и ќе бидете впечатливи. Лесно ќе се вовлечете под кожата на личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ги забите.

ЛАВ

РАБОТА: Бидете тактични на работното место и соработувајте со колегите, ве очекува голем успех.

ЉУБОВ: Ќе имате душевно олеснување, дури и покрај тоа што сте свесни дека личноста што ви се допаѓа ги држи конците во свои раце.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Сакате да бидете на пиедестал и да слушнете аплауз. Некои тоа и ќе го доживеат.

ЉУБОВ: Некој од вашите пријатели ќе ве растажи, но тука е вашата сакана личност да ви биде поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Бидете трпеливи, не избрзувајте со реакциите кои ви носат стрес.

ВАГА

РАБОТА: Ќе добиете идеја која ќе и донесе сериозен профит на вашата фирма. Внимавајте со кого ја споделувате.

ЉУБОВ: Денеска е подобро од вчера. Исто се чувствува и вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Добро расположение.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Некои нешта ќе ви одат полесно од вообичаено, но не се опуштајте премногу, не смеете да доцните со проектите.

ЉУБОВ: Денеска ќе се помирите со тоа дека на некои нешта, едноставно им дошол крајот. Без грижа, наскоро следи нешто ново.

ЗДРАВЈЕ: Заслабнат имунитет.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Многу нешта не ви одат од рака, па најдобро е да почекате викендот да помине.

ЉУБОВ: Ќе се најдете во центарот на добра забава, а една личност го следи секој ваш чекор, ќе доживеете голема љубов.

ЗДРАВЈЕ: Одмарајте се повеќе.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Малку работа, малку забава и нема да забележите дека денот поминал.

ЉУБОВ: Ќе бидете со луѓе кои ве веселат, па нема да имате време да мислите на пропаднатата љубов.

ЗДРАВЈЕ: Започнете да вежбате.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден за уметниците и креативците, ќе создадат дело кое ќе им донесе голема заработка.

ЉУБОВ: Одредени проблеми нема да ви дозволат да имате време за партнерот. Не бидете тажни.

ЗДРАВЈЕ: Мал пад на имунитетот.

РИБИ

РАБОТА: Помина напнатиот период, добро работите, но внимавајте на финансиите, премногу трошите.

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека е време малку подлабоко да ги разгледате нештата и да се зближите со личноста која одамна ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Фрустрациите ве исцрпуваат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close