7 C
Скопје

Лавина во Русија: Властите стравуваат дека се затрупани 12 лица

Во одморалиште во рускиот регион Домбај, на Кавказ, лавина затрупала меѓу четири и 12 лица.

Лавината се урна врз скијачка патека и затрупа две приколки на местото за изнајмување скијачка опрема, а оштетено е и едно кафуле.

Регионалниот оддел на Министерството за вонредни ситуации издаде итно предупредување за опасност од лавини во планините со височина над 2.000 метри.

Прочитајте и...  Обид за самоубиство во Загреб: Врие од полиција околу зградата на Колинда Грабар Китаровиќ, распоредени снајперисти на околните згради

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Милета Миљаниќ, ака Мајк падна во Њујорк: Агентите на ФБИ му ставија лисици на рацете на водачот на кланот „Америка“

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Вашингтон со критика до Пекинг заради наметнување на изборниот закон во Хонгконг

Слободен печат

ВИДЕО I Еден мигрант загина, а неколку се повредени во експлозија во минско поле во близина на Плитвице

Слободен печат

Захарова: Русија конструктивно ќе одговори на позитивните сигнали од САД

Слободен печат

Остави Коментар