Лампард на чекор од враќање во Челзи?

После заминувањето на Маурицио Сари кој се промовираше како нов тренер на Јувентус, лондонските „сини“ го гледаат Лампард како идеална замена за италијанскиот стратег.

Сега на тој пат има и една пречка помалку, откако Дерби каунти, клубот кој до сега го водеше Лампард, му даде дозвола на Челзи да започне со преговори со англиската легенда.

Тренерската кариера ја започна токму во Дерби минатата година и во првата сезона го одведе клубот до финалето од плејофот за влез во Премиер лигата, во кој победник беше Астон Вила.

Лампард како професионален фудбалер за Челзи настапуваше од 2001 до 2014 година со учинок од 429 натпревари и 147 голови.

Прочитајте и...  Талентираниот Ѓорговски потпиша договор со Голден Арт КЛ7

На „Стемфорд Бриџ“ се прослави со три премиерлигашки титули, четири трофеи во ФА Купот, по два во Лига купот и ФА Комјунити Шолд, а по еднаш ги освои ЛШ и Лига Европа.

Прочитај повеќе

Џеј Ар Смит со Лејкерси ќе атакува на нова титула

Слободен печат

Судија прекина финале поради непочитување на правилата за дистанца! (ВИДЕО)

Слободен печат

Милан во последните минути се спаси од пораз, Интер ја растури Бреша (ВИДЕО)

Слободен печат

Челси се лизна на гостувањето кај Вест Хем (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона го издаде Меси, додека Јувентус му ги исполнува желбите на Роналдо

Слободен печат

Барселона не трпи неуспех, Пешиќ доби отказ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола искрено: Му се воодушевувам на Клоп

Слободен печат

Клоп се подготвува за наредната сезона: Нема да ја браниме титулата, туку ќе ја нападнеме

Слободен печат

Познат распоредот на натпревари: Вардарци почнуваат против Скубе и Мешков Брест

Слободен печат

Коронавирусот удри и по екипите, банкротира освојувач на ФА купот

Слободен печат

Алушовски: Никого нема да потцениме, планот е пласман во Топ 8

Слободен печат

УЕФА го откри планот за ЛШ за наредната сезона

Слободен печат