Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!? - Слободен печат

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

На Челзи неодамна му беше укината забраната за ангажман на нови фудбалери и лондонскиот клуб од овој преоден рок може да биде активен на трансфер пазарот.

Се најавува големо засилување за „сините“, прво поголемо од Мадрид. Според „Дејли Експрес“, менаџерот на Челзи, Френк Лампард за добрата досегашна работа ќе биде „награден“.

Челзи подготви понуда од 55 милиони евра за Иско кој често се поврзува со заминување од „кралскиот“ клуб, но никако да ги напушти редовите на Зидан.

Останува во наредниот период да се види дали овој трансфер ќе биде реализиран, шпанскиот фудбалер сезонава одигра 16 натпревари со еден постигнат гол и тоа во Суперкупот против Валенсија.

Не е тајна дека Лампард сака да донесе конкуренција во нападот каде што моментно се Абрахам, Батшуаји, а Жиру оваа зима многу често се поврзува со трансфер во милански Интер.

Прочитајте и...  Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Да додадеме уште дека Рос Баркли би можел да го напушти Челзи, а според британските медиуми се очекува кариерата да ја продолжи во екипата на Вест Хем.

Баркли би бил позајмен со цел да добие редовна минутажа и евентуална шанса да се најде во составот на Англија за настап на Европското првенство 2020.

Прочитај повеќе

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

четири × 1 =

Прочитај повеќе

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат