Љафтов: Конечно го покажавме вистинското лице - Слободен печат

Љафтов: Конечно го покажавме вистинското лице

Македонија ја оствари втората победа по ред на Европското првенство, овој пат над стариот должник Словенија. Еден од најискусните во македонскиот табор е Александар Љафтов кој вели дека одбојкарите конечно го покажаа вистинското лице.

– Ви благодарам на сите што верувавте во нас. Конечно го покажавме вистинското лице против Белорусија и Словенија, додека на дуелите против Финска и Турција не успеавме да го покажеме вистинскиот карактер. Ова е вистинската репрезентација и се надевам дека ќе останеме такви до крај – вели Љафтов.

Прочитај повеќе

Сетиен сепак ќе купува замена за Суарез

Слободен печат

Германците ја декласираа Австрија

Слободен печат

Федерер и Надал на удар на новинарите: Ако сакаш интервју мора да прашаш за спонзорите

Слободен печат

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Шпанија и Хрватска сигурни, во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место

Слободен печат

Елмас добива нов соиграч: Капитенот на Косово потпиша за Наполи

Слободен печат

Остави Коментар

2 − one =

Прочитај повеќе

Тежок удар за Норвешка: Остана без клучен ракометар

Слободен печат

Ливерпул ќе го засилува нападот со најдобриот стрелец во Бундес лигата?

Слободен печат

Вардарци поразени на првата контрола во Анталија

Слободен печат

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

Слободен печат

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен

Слободен печат

Ѓоковиќ загуби сет на отворањето

Слободен печат