ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате - Слободен печат

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

СОСТОЈКИ:
18 бисквити
200 мл млеко
сладолед
малку чоколадно млеко

ПОДГОТОВКА:
Тавчето обложете го со фолија. Бисквитите кратко потопете ги во чоколадното млеко и наредете ги во тавчето.

Врз бисквитите ставете сладолед, а потоа уште еден ред бисквити како претходно.

Постапката на редењето можете да ја продолжите ако сакате повеќе слоеви.

Ставете го во замзрнувач да се стврдне и послужете.

Прочитајте и...  Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Прочитај повеќе

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Вистинскиот Волк од Вол Стрит ги тужи продуцентите: Бара 300 милиони долари отштета!

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen + fourteen =

Прочитај повеќе

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат