Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Страшна е серијата на добри резултати на римскиот клуб кој сериозно се вмеша сезонава во борбата за Скудетото заедно со шампионот Јувентус и Интер.

Во рамките од 20. коло на стадионот „Олимпико“ во Рим составот на Лацио убедливо славеше против Сампдорија со резултат 5:1. Еден од најзаслужните за победата на домаќините беше Имобиле кој реализираше хет-трик, по еден погодок имаа Каиседо кој ја започна гол серијата и Бастос.

Последен пат „небесно-сините“ во најсилниот италијански фудбалски шампионат загубија лани на 25 септември на „Џузепе Меаца“ од Интер (1:0).

Оттогаш па досега во Серија А екипата предводена од тренерот Симоне Инзаги не знае за пораз, односно има 12 победи и две нерешени средби.

Со денешните нови три бода сериозно се вмешаа во борбата за Скудетото, моментно имаат 45 бодови, лидер е Јувентус (48), пред Интер (46).

Прочитајте и...  Фудбалерот на Тотенхем го посети Сеул, Сон мора во карантин

Во саботната програма од 18.00 часот Сасуоло е домаќин на Торино, а Наполи на Елиф Елмас ќе игра против Фиорентина од 20.45 часот на „Сан Паоло“.

Прочитај повеќе

Не знае за притисок: Колку меч топки Ѓоковиќ спаси во кариерата? (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот одложи пет натпревари во Серија А, меѓу нив и дербито Јуве-Интер!

Слободен печат

Арсенал на своите навивачи ќе мора да им плати 4,5 милиони фунти!?

Слободен печат

Резултатите добри, управата со „две страни“: Бобан и Малдини против Газидис!?

Слободен печат

ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

Слободен печат

КАКО ГОЛ ЗА ТИТУЛА: Пикадо – Мајкл Смит со историски 9/9! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рамос пред неделното „Ел Класико“: Знаеме како против Меси и Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Погледнете го потегот што го направи Ѓоковиќ против Монфис! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Клиперси го декласираа Денвер, одлична партија на Јокиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Секој кој вели дека Роналдо е подобар од Меси, не знае ништо околу фудбалот!

Слободен печат

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат