„Ла Лига“ ќе продолжи со андалузиското дерби на 11 јуни!?

Хавиер Тебас го истакна датумот, но не сакаше ништо да потврди, бидејќи сака да почека со големите одлуки.

Шпанците донесоа одлука за враќање на фудбалот и спортот од понеделник (8 јуни), а тоа беше беше знак дека фудбалската лига ќе биде „рестартирана“ неколку дена подоцна.

Првиот човек на шпанската „Ла Лига“ потврди дека се надева сезоната во првенството да продолжи на 11 јуни.

Хавиер Тебас го истакна датумот, но не сакаше ништо да потврди, бидејќи сака да почека со големите одлуки.

Постои можност да има натпревар на 11 јуни. Би бил само еден натпревар со можна оддадена почит за луѓето кои починаа. Се надевам дека може да биде тој датум, би сакале да играат Севиља и Реал Бетис – рече Тебас за „Мовистар“.

Но, и натаму постои загриженоста како сето тоа би се реализирало и воедно е побарана одговорност од играчите.

Прочитајте и...  Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

А кога сме веќе кај Севиља, нејзини фудбалери правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Прочитај повеќе

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат