Ла Лига: Гранада му „дише во врат“ на Реал! (ВИДЕО)

Вечерва се одигра првиот натпревар од деветтото коло во „Ла Лига“, екипата Гранада на домашен терен со минимален резултат 1:0 ја совлада Осасуна.

После петтата првенствена победа во фудбалерите на тренерот Мартинез повторно се на второто место на табелата со 17 бодови, само еден помалку зад лидерот Реал Мадрид.

Напомена дека „кралевите“ треба да го одиграат својот меч в сабота кај Мајорка на македонскиот репрезентативец Александар Трајковски.

Покрај стандардното трио кое секогаш е во трка за највисок пласман (Реал, Барса, Атлетико), во досегашниот дел од сезоната, Гранада е најголемото изненадување во шампионатот која во следното коло повторно ќе игра на домашен терен против Бетис.

Стрелец на единствениот гол беше португалскиот интернационалец Дуарте во 38 минута кој после изведениот слободен удар од страна на Вадиљо беше највисок и со глава ја смести топката во мрежата на Рубен.

Прочитајте и...  Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат