„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Се шпекулира дека новото засилување на „Камп Ноу“ како замена за Усман Дембеле би можело да дојде од редовите на Леганес.

Шпанската фудбалска федерација им дозволи на првите луѓе на Барселона во наредните две недели да ангажираат напаѓач, поради проблемите кои ги имаат со повредени играчи.

На каталонскиот гигант итно му е потребен фудбалер во офанзивниот дел после повредата на Усман Дембеле и од претходно Луис Суарез.

На „Камп Ноу“ може да дојде или слободен играч или од клуб од „Ла Лига“. Се шпекулира дека новото засилување би можело да дојде од редовите на Леганес.

Станува збор за данскиот интернационалец Мартин Брејтвајт, кој оваа сезона во 27 мечеви во сите натпреварувања постигна осум голови и запиша една асистенција.

Прочитајте и...  Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Моментно тренерот на Барса, Ернесто Валверде, ги има на располагање само Лионел Меси, Антоан Гризман и младиот Ансу Фати.

Прочитај повеќе

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат