Квалификации за ЕП: Фудбалерките поразени и од Австрија

Денеска во четвртиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година на Националната арена „Тодор Проески“ загубија сениорките од Австрија со резултат 0:3 (0:2).

Австријките поведоа од пенал преку Била во 35. минута од средбата, а непосредно пред паузата зголемија благодарение на погодокот на Задразил.

Конечниот епилог го поставија противничките во 78. минута преку Дунст после асистенцијата на Пунтигам.

На табелата во групата „Г“ води Австрија со максимални девет бодови, а четвртопласирана е Македонија со три.

Тоа беше последниот меч годинава за избраничките на селекторот Изов кои квалификацискиот циклус ќе го продолжат на 6 март 2020 година на гостувањето кај Србија.

Прочитајте и...  Барателите на азил годишно ја чинат Австрија над пет милиони евра

Прочитај повеќе

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

18 − три =

Прочитај повеќе

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат