Фантастично деби, Кузмановски му донесе триумф на Магдебург (ВИДЕО)

Кузмановски досега настапуваше за Еурофарм Работник, Металург и Пелистер, а дефинитивно Магдебург ќе биде голем и важен чекор за неговиот развој како професионален ракометар.

Бекот започна да игра за својот нов тим, како подготовка за новата сезона во меч 2×20 минути, Магдебург со 14:13 (7:6) славеше победа над Лајпциг.

Токму нашиот играч е најзаслужниот за триумфот, тој на две секунди до крајот на мечот го постигна победничкиот погодок.

На видеото можете да ги погледнете неговите први два гола на дебито за Магдебург, првиот и оној победничкиот во финишот.

Заедно со Даниел Петерсон, Ерик Шмид, Тим Хорнке и Лукас Мертенс двапати се запиша во листата на стрелците, а најпрецизен беше Филип Вебер со шест погодоци.

Прочитајте и...  Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Магдебург  според најавите ќе одигра пријателски дуели уште против Хутенберг на 23 јули, два дена подоцна со данскиот ГОГ Свендборг, на 30 јули со чешкиот Плзењ, а на 7 август со словенечкиот Целје.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат