Кутињо се прероди во Баерн

Фелипе Кутињо во летниот преоден рок одлучи да ја напушти Барселона и да замине на едногодишна позајмица во редовите на Баерн Минхен кои ќе имаат можност идната година да го откупат неговиот договор.

Бразилецот веќе дебитираше за новиот клуб и на дебито покажа дека сè уште не е во вистинската форма која му донесе трансфер од Ливерпул во Барселона. Меѓутоа, забележливо е деја повторно се врати насмевката на неговото лице, што не беше случај во минатата сезона додека го носеше дресот на Барселона. Неговите соиграчи се воодушевени од неговите фудбалски квалитети и се убедени дека тој ќе биде огромно засилување за тимот во борбата за трофеите.

– Тој е мал волшебник со топката. Навистина е добар човек и тоа веднаш се приметува. Исто така е одличен фудбалер и тоа што го прави на тренинзите е неверојатно. Се уште не е 100 проценти подготовен но сите знаеме дека Фелипе ќе биде големо засилување за нас. Тој по доаѓањето во Баерн се прероди – вели Бенјамин Павар.

Прочитајте и...  Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Прочитај повеќе

Фудбалерите на Барса ќе бидат тестирани за коронавирус пред влезот во Италија!

Слободен печат

Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Остави Коментар

10 + тринаесет =

Прочитај повеќе

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат