Кутињо оди на позајмица

Бразилецот Фелипе Кутињо кој се смета за едно од најскапите промашувања на Барселона, во наредните неколку часови се очекува и официјално да го напушти шпанскиот шампион. Според шпанските медиуми, негов нов клуб ќе биде германскиот шампион Баерн Минхен.

Баварците успеаја да се договорат со фудбалерот, а од порано е постигнат договор со Барселона за двегодишна позајмица. Баерн се согласи да му ја плаќа платата на Кутињо во целост, 11 милиони евра.

Фелипе Кутињо за една и пол година престој во Барселона одигра 75 натпреварти на кои постигна 21 гол, што е премалку за засилување вредно 145 милиони евра.

Прочитајте и...  Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

три + единаесет =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат