22 C
Скопје

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 50.8489 денари. Британската фунта изнесува 71.2990 денари.

Поврзани вести

Спасовски: До 2015-та имавме 7 дрегери и 10 радари, а сега покажуваме најдобри резултати за безбедноста во сообраќајот

Слободен печат

ВИДЕО I Крвопролевање во Рио: Брутален судир помеѓу полицијата и дилерите, најмалку 25 мртви, вклучително и полицаец

Слободен печат

Филологот Ниами: Отстранувањето на зборови од Толковниот речник е чин на цензура забранета со Устав

Слободен печат

Муслиу: Блокадата од Бугарија ни направи голема штета нам, но и на Албанија

Слободен печат

ИБМ создаде нов супербрз чип од два нанометри: Ќе биде 75 отсто побрз од стандардниот

Слободен печат

Атанасовски: Политичарите наместо да решаваат проблеми за кои се платени, продуцираат политички кризи

Слободен печат

Остави Коментар