КУРСНА ЛИСТА НА НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

евро курсна листа валута
СП. архива

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македонија за 30.01.2023 година средниот курс на еврото изнесува 61.6948 денари, на американскиот долар 56.7831 денари, а на британската фунта 70.1955.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот