Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 52.5466 денари, британската фунта пак, изнесува 67.8564 денари.

Прочитајте и...  Хорор во Парагвај: Во контејнер од Србија нашле 7 трупови, жртви на канибализам меѓу мигранти

Поврзани вести

Ердоган продолжи со критиките кон Макрон: Првиот човек на Франција е изгубен

Слободен печат

Заев: Имаме одличен договор со Бугарија кој треба да продолжиме да го реализираме

Слободен печат

Здравствениот систем кревок, вирусот незапирлив

Слободен печат

Втор круг од парламентарните избори во Литванија: Победниците ќе се соочат со кризата предизвикана од пандемијата

Слободен печат

Напаѓачи фрлиле молотов коктел кон германскиот институт „Роберт Кох“

Слободен печат

Во Косово има 186 новозаразени и две нови жртви од коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар