Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска има вредност од 61.49 денари.

Британската фунта денес чини 71.79 денари, швајцарскиот франк е 56.29 денари, а американскиот долар 55.73 денари.

Прочитајте и...  Во светот денеска над 21 милион заразени од ковид-19, речиси 14 милиони оздравени

Прочитај повеќе

Интервју со Илија Адамоски: На пензионерите им треба правен лек – лекс специјалис!

Мендо Димовски

Поголемиот дел од руските лекари се скептични за руската вакцина

Слободен печат

100 години Филозофски факултет – Скопје

Слободен печат

Дозволата за работа на ,,Еуростандард” банка е укината на 12 август

Слободен печат

„Еуростандард банка” под стечај, сопственикот Костовски најави тужби, надлежните смируваат дека банкарскиот систем е стабилен и сигурен

МИА

Руски јутјубер уапсен за оддавање на државни тајни, ќе остане во притвор до октомври

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потресни сведочења од притворените на протестите во Минск: Не соблекуваа голи, не тепаа и не мачеа, жените врескаа (ВИДЕО+ФОТО)

Слободен печат

Глетка која го запира здивот: Над 300 делфини забележани во Калифорнија

Слободен печат

Иран ја осуди популарната двојка на 16 години затвор и камшикување поради објави на Инстаграм

Слободен печат

Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Слободен печат

Германија ќе ја прогласи Шпанија за ризично подрачје поради коронавирусот

Слободен печат

Матоши: Не се укинуваат тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

Миа Агенција