Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска има вредност од 61.4967 денари.

Британската фунта денес чини 71.8084 денари, швајцарскиот франк е 56.5591 денари, а американскиот долар 55.9213 денари.

Прочитајте и...  Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен

Прочитај повеќе

Анкета: Медиумските работници со плата далеку под просекот

Слободен печат

Меркел: После оваа криза, картите сигурно повторно ќе бидат измешани

Слободен печат

Дрекслмајер: Тројцата заразени работници од Ковид-19 не се поврзани меѓу себе

Слободен печат

Бајден: Трамп се грижи само за берзите додека економијата „тоне“

Слободен печат

На скопскиот аеродром приведен гостиварец за закани упатени кон владин функционер

Слободен печат

Глобалната понуда на нафта на најниско ниво за десет години

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зголемена популарноста на естетската хирургија на лицето за време на пандемијата

Слободен печат

АВАЈА: Предводникот на коалицијата „Можеме” Заев вети видливи промени за ромската заедница

Слободен печат

Во ,,8 Септември” четворица симнати од респиратор, а петмина од контролирана вентилација

Кинеската авиоиндустрија во вториот квартал бележи пад од речиси 5 милијарди долари

Слободен печат

Активистката Велковска: Предизборната кампања завршува, а никој не ги спомна бездомните животни (ВИДЕО)

Слободен печат

„Катимерини”: Изборите ќе покажат дали С. Македонија ќе продолжи по евроатланскиот пат или ќе се врати кон неизвесноста

Слободен печат