Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денес?

Дознајте ја вредноста на еврото според средната курсна листа на НБРМ.

Според средната курсна листа на НБРМ еврото има вредност од 61.5340 денари. Американскиот долар вреди 56.8916 денари, додека британската фунта изнесува 74.1463 денари.

Прочитајте и...  ФРАНЦИЈА: Здрава тинејџерка почина од коронавирус, мајката низ солзи раскажува за трагедијата

Прочитај повеќе

Трамп откри во кои три сојузни држави сака да воведе карантин

Слободен печат

Триесет албански лекари и медицински техничари отпатуваа во Бергамо за да помогнат во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Едуард Филип: Првите 15 дена од април ќе бидат уште потешки

МИА Агенција

Лекар од Битола преку личното искуство ги посоветува граѓаните: При најмал сомнеж за коронавирус, бидете упорни и тестирајте се

Слободен печат

Косовскиот заменик-министер за здравство испратен во 14-дневна изолација

МИА Агенција

Се зголемува бројот на жртви и потврдени случаи на коронавирус во Грција

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешен претседател на ЕК предупредува: Недостигот на солидарност е „смртна опасност“ за ЕУ

МИА Агенција

Полициски час во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Борисов: Првата и единствена грижа е животот и здравјето на луѓето

Слободен печат

Жбогар: Нема веќе враќање назад, сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата

МИА Агенција

Отворени дополнителни линии за психолошка поддршка за родители и деца

Слободен печат

Земјотрес со јачина од 5,8 степени ја погоди Индонезија

Слободен печат