Купувал накит за сопругата и љубовницата, а продавачката ги заменила подароците! (ВИДЕО)

Продавачка во златарница неодамна објави сега вирално видео, во кое открива како „случајно“ разоткрила неверен сопруг, кој дошол да купи накит за сопругата и љубовницата.

Зои Ро има над 300.000 обожаватели на „ТикТок“, а неодамна објави и видео во кое ја раскажува приказната за клиентот.

„Значи, работам во златарница и денес постар господин дојде во потрага по нешто за својата сопруга по повод годишнината од бракот“, рече Зои на видеото што го гледаа над седум милиони корисници.

„После некое време, тој одбра подарок за својата сопруга и јас учтиво го прашав „Дали е тоа сè“, на што тој ми одговори „Не, тоа е тоа за неа“. Но, сакам да купам друг подарок, само што ќе платам со друга картичка“, изјави Зои.

На видеото кое трае само една минута, таа вели дека не му придавала значење на ова барање затоа што сметала дека на првата картичка едноставно немало доволно средства, но потоа следел мал шок.

@zozoroe

What a good day to look out for other women? this happens too often. #fyp #whydomen #storytime #CTCVoiceBox #DayInMyLife #OikosOneTrip #funny #viral

♬ original sound – Zoe Roe

„Ме праша дали имаме нешто со натписот „девојка“. Откако реков дека го имаме, тој ме замоли да видам што нудиме и додаде дека планира да го подари на своите љубовници за годишнината. Бидејќи немавме вреќи во други бои, тој ме замоли да напишам „К“ за Кристина, неговата сопруга, а на дното на другата „Л“ за Лаура, неговата љубовница“, вели Зои, која по драматичната пауза додаде:

„Сè веројатно ќе поминеше одлично ако „случајно“ не ги помешав подароците. Јас случајно ги измешав имињата, Лаура е всушност неговата сопруга, а не неговата девојка? Упс“, заклучи Зои во видеото.

Иако е тешко да се поверува, но многу корисници ја нападнаа тиктокерката во коментарите, велејќи дека не е во ред што таа се вклучила во сето тоа.

„Сите што велите дека таа не смееше да интервенира, се тип на луѓе кои не би и рекле на својата најдобра пријателка дека партнерот ја изневерува“, напиша еден корисник.

„Ова го велам како жена која беше измамена од нејзиниот сопруг, оваа постапка за откривање сигурно ќе ми помогнеше“, напиша друга корисничка.

Видео на денот