Купете си МИГ за само 10.000 евра! - Слободен печат
ВестиЕкономија

Купете си МИГ за само 10.000 евра!

Официјална Тирана одлучи да продаде и да отпише поголем дел од воздухопловните сили што датираат од времето на социјализмот.

Музеите, училиштата и колекционерите ја изразија својата намера на овие воздушни реликвии да им дадат нов дом.

На голата падина во северниот дел на Албанија се наоѓа база, која е вкопана во срцето на планината. Зад масивните челични врати е скриен дел од пензионираната флота.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close