Куп: Шкендија во четвртфиналето против Работнички

Денеска во „Куќата на фудбалот“ беа извлечени двојките за четвртфиналната фаза од Купот на Македонија. Бранителот на трофејот во натпреварувањето, тимот на Академија Пандев ќе се соочи со Шкупи, додека актуелниот шампион Шкендија оди на пресметка со Работнички.

Помеѓу најдобрите четири екипи сигурно место ќе има еден второлигаш, бидејќи во четвртфиналето ќе се соочат Брегалница и Лабуништа, а последниот пар го сочинуваат Струга Трим Љум и Ренова.

Четвртфинални парови – Куп на Македонија

Шкендија – Работнички

Брегалница – Лабуништа

Струга Трим Љум – Ренова

Шкупи – Академија Пандев

Првите мечеви се закажани на 4. декември 2019, а реваншите на 4. март 2020 година.

Прочитајте и...  Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Прочитај повеќе

ЛШ: Наполи со Елмас на реваншот против Барселона

Слободен печат

Маркоски и Трапановски се новите играчи на Академија Пандев

Слободен печат

Надал донесе исправна одлука, кај дамите настапот на УС Опен го откажаа и Свитолина и Бертенс

Слободен печат

Ѓоковиќ откри која му е најважната личност во животот

Слободен печат

Артур Мело се враќа во Барселона, за да го раскине договорот

Слободен печат

Работнички пред нова суспензија од ФИБА, повторно не го исплаќа договореното

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен печат

Сетиен: Не можам да замислам дека ова ми е последниот натпревар

Слободен печат

Што се случува на релација Дортмунд – Манчестер и зашто трансферот на Санчо е пред колапс?

Слободен печат

Рејсинг Поинт казнет за копирањето на болидите на Мерцедес

Слободен печат

Карантинот лошо влијаеше на Раонич, изгледа како да изел слон (ФОТО)

Слободен печат

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат