Куманово: Загина 13-годишно девојче откако врз неа паднала статива во спортски центар – Слободен печат
Хроника

Куманово: Загина 13-годишно девојче откако врз неа паднала статива во спортски центар

Девојчето, соопштија од полицијата е државјанин на Република Хрватска со привремен престој во државата.

Во спортскиот центар Соколана во Куманово денеска починало 13-годишно девојче откако врз неа паднала статива потврди полицијата.

Несреќниот случај се случил попладнево околу 16. 00 часот.

Девојчето, соопштија од полицијата е државјанин на Република Хрватска со привремен престој во државата.

Екипа на Итна помош интервенирала и го однела детето во кумановската болница каде што лекарите се обиделе да го реанимираат, но безупешно.

Случајот во полицијата бил пријавен од кумановската болница.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close