6.8 C
Скопје

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил, бидејќи не носел заштитна маска.

Од СВР Тетово информираат дека вчера (20 јули) во 20 часот, М.К.(52) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека еден час претходно, на бензинска пумпа на преминот „Стража”, каде бил вработен, застанале патничко возило „бмв”, со кумановски регистарски ознаки и патничко возило „ауди Q7 “, со струшки регистарски ознаки, за да наполнат гориво.

Според пријавата, вработениот М.К. им рекол дека нема да ги услужи поради тоа што не носеле заштитни маски, по што едниот од нив отишол до возилото и се вратил со пиштол во појасот.

Прочитајте и...  Приведена сопственичка на угостителски објект во Скопје

Набрзо по пријавувањето, лишен од слобода е С.А.(25) од Куманово и се работи на документирање на случајот.

Поврзани вести

Двајца скопјани украделе злато, лаптопи, бела техника од семејна куќа во Идризово

Слободен печат

Гевгеличанец од крим техника украл марихуана која требало да се вештачи

Слободен печат

Татко ја спасил ќерката од зетот кој со нож ја касапел сопругата

Слободен печат

Приведен крадец, украденото вратено на сопственикот

Слободен печат

Агресивен пациент: Интревенирале полицајци опремени во заштитна облека

Слободен печат

Страотна сообраќајка кај Струмица, две лица пренесени на Клинички во Скопје 

Слободен печат

Остави Коментар