Кумановци масовно со пет автобуси на шопинг во Врање

Српскиот град Врање кое е оддалечено околу шеесет километри од Куманово и помалку од сто од Скопје за време на вчерашниот ден до затворање на кафулињата и рестораните во 20 часот бил под права „опсада“ од македонските граѓани.

Туристичките агенции по цена од 350 денари нудеа автобуски превоз од Куманово до Врање и назад.

Понудата не вклучувала никака туристичка обиколка, но повеќе од околу 300 Македонци го искористија вчерашниот излет во Врање за посета на угостителските објекти и кафулиња во Врање, а „епицентарот“ на излетот било пазарењето во неодамна отворениот маркет „Лидл“ каде целиот ден имало огромна гужва.

Гужви за време на целиот ден биле забележани и во локалниот пазар и бутици.

Прочитајте и...  Официјална претставничка на ЕМА: Спутник V сè уште не е одобрена

Извор: Данас.рс

Поврзани вести

Приведен сопственик на угостителски објект во Лешок, работел по дозволеното време

Слободен печат

Повредени четири лица при излетување на патничко возило кај селото Зајас

Слободен печат

Сирискиот претседател Башар ал-Асад и сопругата Асма позитивни на коронавирус

Слободен печат

Скопските советници ги усвија Годишната сметка и Годишниот извештај за 2020

Слободен печат

Во февруари пораст на трошоците на живот и на цените на мало

Слободен печат

Наставнички од „Х. Т. Карпош“ и годинава се откажаа од подароците за 8 Март и празникот им го посветија на заболените од Вилсон

Слободен печат

Остави Коментар