Куман со порака до Лапорта: „Поради мене Барселона има иднина“

Тренерот на Барселона, Роналд Куман крена голема прашина со интервјуто кое го имаше за холандските медиуми.. Неодамна Куман призна дека преговара со Барселона за нов договор и дека неговата цел е да остане во каталонската екипа што е можно подолго, но се чини дека односите со претседателот на клубот Жоан Лапорта се влошија. Холандскиот „НОС“ … Продолжи со читање Куман со порака до Лапорта: „Поради мене Барселона има иднина“