Куман: Иако останавме без Меси, со нетрпение ја очекуваме сезоната

Фото: EPA-EFE/Alejandro Garcia

Фудбалерите на Барселона останаа без најдобриот играч пред сезоната 2021/2022, а тренерот на тимот, Роналд Куман, изјави дека клубот, и покрај заминувањето на Лионел Меси, ќе има што да им понуди на своите навивачи.

– Факт е дека Меси го нема, но ние со нетрпение ја очекуваме следната сезона – возбудени сме за нејзиниот почеток.

Со тимот кој го имаме, засилувањата кои ги донесовме и младите играчи кои напредуваат, секогаш има иднина за овој голем клуб – рече Куман.

Барселона ја заврши претходната сезона на третото место зад мадридските ривали, Атлетико и Реал.

Во текот на вчерашниот ден Барса одигра пријателски меч против Јувентус славејќи со 3:0.

Меси се прости од Барселона: Не замислував ваков крај

Видео на денот