4 C
Скопје

Куќа од соништата: За 60 дена потполно сам ја изградил куќата која располага и со голем базен! (ВИДЕО)

Во епидемијата од коронавирусот многумина се посветија на своето хоби. Некој слика, некој резба, а некој можеби и размислува да изгради нешто. Во потрагата по оргинална идеја, снимката од господинот Тфуе последнава недела стана вирална.

Всушност, во прашање е господин кој се одлучил да изгради подземно село во Јужна Америка, но еден од првите проекти му била куќа со базен. Верувале или не, тој ја изградил потполно сам и тоа за само 60 дена!

Снимката на која се гледа како Тфуе гради дворец од соништата со своите 10 прсти, ја прегледале повеќе од 80 милиони луѓе, бидејќи тоа што тој го направил изгледа навистина неверојатно.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=553464815584664

Но, Тфуе не е осамен во своите изуми. Така последните денови големо внимание на јавноста привлече и снимката од момче кое успеа да изгради своја теретана. Иако снимката е од пред неколку години, последниве денови е многу гледана, веројатно затоа што луѓето бараат начин да останат во форма и да држат социјална дистанца.

Прочитајте и...  Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар