Кучињата скитници повторно напаѓаат во Скопје- Слободен печат

Кучињата скитници повторно напаѓаат во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во Полициските станици Центар и Аеродром од страна на двајца скопјани била поднесена пријава за каснување од куче скитник.

Во 14,15 часот во Полициската станица Центар К.Б.(50) од Скопје, пријавил дека на Кеј „13-ти Ноември“ возејќи се на велосипед бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Истиот ден, неколку часа порано во Полициската станица Аеродром В.Т.(72) од Скопје пријавил дека на паркингот на булевар „Авној“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Прочитај повеќе

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Слободен печат

Скопјанец фатен со пиштол за кој немал дозвола

Слободен Печат

Со аплауз дочекани ослободителните пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Горан Наумовски

Арамии украдоа 27 тони јаболка

Притворен дилер од Аеродром

Обвинение против скопјанец за поседување марихуана

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 3 =

Прочитај повеќе

Автомобил излета од патот Охрид-Св.Наум, повредени две лица

Горан Наумовски

Разбојник со нож сакал да ограби аптека

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Бурна ноќ во Куманово: Маж запалил полициско возило, пукал во службеници, па побегнал

Слободен печат

Скопјанец кај сосетката ја криел својата марихуаната

Слободен печат

Дванаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат