Кучиња скитници каснале двајца скопјани – Слободен печат
Хроника

Кучиња скитници каснале двајца скопјани

Двете лица пријавиле во полициска станица дека биле каснати од улични кучиња во пределот на нозете.

Во текот на вчерашниот ден, некаде околу 22.30 часот во Полициската станица Центар, М.Л.(53) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот на плоштад „Македонија“ неговиот брат К.Л.(62) бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Додека во Полициската станица Аеродром во 20.45 часот лицето Т.Љ.(70) од Скопје пријавила дека на улица „Венјамин Мачуковски“ била касната од куче скитник во пределот на нозете.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close