Кучиња скитници искасале мажи - Слободен печат

Кучиња скитници искасале мажи

Двајца мажи вчера во МВР пријавиле дека биле каснати од кучиња скитици.

Синоќа во полициската станица Центар, А.Д. (21) од Скопје пријавил дека на булеварот „Илинден“ бил каснат од куче скитник за десната рака.

Вчераутро пак, во полициската станица Центар, Т.Д. (57) од Скопје пријавил дека на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник за двете нозе.

Прочитај повеќе

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Остави Коментар

11 − ten =

Прочитај повеќе

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка