Кучиња скитници искасале мажи

Двајца мажи вчера во МВР пријавиле дека биле каснати од кучиња скитици.

Синоќа во полициската станица Центар, А.Д. (21) од Скопје пријавил дека на булеварот „Илинден“ бил каснат од куче скитник за десната рака.

Вчераутро пак, во полициската станица Центар, Т.Д. (57) од Скопје пријавил дека на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник за двете нозе.

Видео на денот