Кучиња искасале момче и девојка

Дваесет и четиригодишната С.Х.Х. од скопското село Мирковци вчера во МВР пријавила дека дента околу 18:30 часот на улицата „Александар Урдаревски“ додека се движела со нејзиното куче, била нападната од две кучиња кои биле пуштени на улица без надзор на сопственикот Е.К (47) од селото. Од нападот на кучињата, таа добила полесни повреди.

Ноќеска пак, Д.Т. (26) од Драчево, пријавил дека на улицата „Иван Хаџиниколов“ пред паркот на Бранителите бил каснат од две кучиња скитници.

Прочитајте и...  Грант од 61 милион денари преку Проектот за подобрување на општински услуги (МСИП) за 14 општински проекти

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат