Кучиња искасаа маж и жена

Маж и жена од Скопје биле нападнати од кучиња скитници вчера на улица.

Првиот инцидент се случил во 8.20 часот. Во полициската станица во Центар, 46-годишниот И.А. од Скопје пријавил дека на улицата „Васил Ѓоргов“ бил каснат од куче скитник за левата потколеница.

Во 19.30 часот во полициската станица на Бит Пазар, 49-годишната А.А.од Скопје пријавила дека на улицата „Крсте Асенов“ била касната од куче скитник за десната потколеница.

Прочитајте и...  Уште една жртва на „ало-измамниците“ со лажните сообраќајки

Прочитај повеќе

Запленети пет тони кокаин во Панама

Слободен печат

Започната истрага против десничарски политичари во Германија кои делеле расистички боенки

Слободен печат

Селмани: Преку глава ни е од насилничкото однесување на дел од контролорите во ЈСП

Слободен печат

Загорка Поп-Антоска Андовска: „Медена земја“ створи надеж кај сите нас дека секој што работи чесно и со љубов може да успее

Слободен печат

Политичка кампања меѓу извршители и стечајни управници

ЕС ќе го разгледува прашањето за буџетот на ЕУ до 2027 година

Слободен печат

Остави Коментар

десет + Осумнаесет =

Прочитај повеќе

Следниот месец е клучен за евро-атлантските перспективи на државата

Слободен печат

Ново рочиште за случајот „Титаник“

Слободен печат

Од коронавирусот досега починаа 2.126 лица, a заразени се 75.600

Слободен печат

Времето денеска со врнежи од дожд, од утре стабилизирање

Слободен печат

Њујорк Тајмс: Трамп ќе го именува Гренел за директор на Национална разузнавачка служба

Слободен печат

Нови 31 заболени лица од коронавирус во Јужна Кореја

Слободен печат