Куче или мачка? Ниту стручњаците не се сигурни за неговата раса! (ФОТО)

Постојат стотици раси на кучиња, но последната е мистерија за сите. Неверојатното кученце е родено пред 10 месеци во Виетнам. Кога ја надмина фазата на кутре, тој стана сензација на интернет.

Имено, никој досега не видел вакво кутре. Некои дури се прашуваат дали е тоа куче или мачка. Поради своето уникатно крзно и сини очи и необичната форма на тело, тој заработи слава.

Експертите не се целосно сигурни, пишува порталот за миленичиња Вамиз, но се сомневаат дека станува збор за мешавина од корги и хмонг, но ова се шпекулации.

На ова куче му е дијагностициран страбизам, што делумно го објаснува неговиот изглед и затоа го следат стотици на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Можете ли да го фатите коронавирусот со едноставно поминување покрај заразено лице на отворено?

Поврзани вести

На снимањето на последниот „Џејмс Бонд“, за „Кока-кола“ се потрошени неверојатни 65.000 евра

Слободен Печат

Џеф Бриџис откри дека има рак: „Болеста е сериозна, но прогнозите се добри“

Слободен печат

ВИДЕО: Колкава е опасноста да се заразите со корона кога седите на иста маса со заболен од ковид-19?

Слободен Печат

„Номен ест омен“: Се викате Ана или Александар или имате блиски со овие имиња? Прочитајте го значењето

Слободен печат

Дневен хороскоп за 20 октомври: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба

Слободен печат

„Долгиот ковид“ влијае на повеќе делови на телото и умот

Слободен печат

Остави Коментар