Крвава тепачка во Арачиново: Двајца малолетници избодени со нож

Македонска полиција / Фото: МИА

„На 16.09.2021 во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници(двајца од една и други двајца од друга страна). Според пријавеното, притоа бил употребен остар предмет и двајца од нив се здобиле со повреди од остар предмет“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот