Крвава пресметка на затвореници во Идризово, повреден осуденик

Затворот во Идризово, Фото: МИА
Вчера во 14.54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот Н.И.(25) од Скопје бил повреден во ногата со остар предмет од осуденикот О.Е.(23) од Битола.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Видео на денот