Крвава ноќ во НБА, Попович тргна да се тепа со судиите, крвав нос на Јокиќ (ВИДЕО)

Екипата на Сан Антонио спарс загуби со 116:103 пред своите гледачи, а натпреварот го одбележа реакцијата на тренерот Грег Попович кој сакаше да се пресмета со еден од судиите.

Попович е исклучен во третата четвртина кога влезе во конфликт со еден од судиите кој не сакаше да ја признае својата грешка. Гревен поради тоа, Попович тргна физичка да се пресмета со судијата но беше запрен од своите помошници.

Уште полошо помина ѕвездата на Денвер нагетс, Никола Јокиќ на кого, прво му го раскрвавија носот, а потоа заработи и исклучување. Јокиќ при обид да го блокира шутот на Боби Портис од Вашингтон беше удрен по носот и потоа бурно реагираше по што заработи исклучување.

Резултати:
Њу Орлеанс – ЛА Лејкерс 102:130
Сан Антонио – Сакраменто 106:113
Денвер – Вашингтон 90:95
Голден стејт – Шарлот 137:90
ЛА клиперс – Мемфис 113:96.

Прочитајте и...  Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

 

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат