Крвава глетка во зоолошка: Се обидел да го нахрани лавот, па за малку ќе останел без рака (ВИДЕО)

Кану Пирадит, вработен во зоолошката градина во Пакистан за малку ќе останел без рака откако пред очите на посетителит бил нападнат од лав кој сакал да го нахрани.

Пирадит како и секој ден претходно се приближил до кафезот за да „фрли“ парче месо на лавот. Меѓутоа, лавот некако ја протнал устата низ решетките и започнал да ја му корне раката на несреќниот работник.

Додека посетителите во шок гледале како Пирадит вреска од болки, обидувајќи се да ја спаси раката, никој не се обидел да му помогне – пишува Дејли Мејл.

Прочитајте и...  Нова занимација за ова попладне - Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно сочни!

Прочитај повеќе

Шест милиони лајкови за бесната Џенифер Анистон: Носете ги проклетите маски!

Слободен Печат

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата во два едноставни чекори!

Слободен печат

Хороскоп за 2 јуни: Многу нови идеи и можности за напредок

Слободен печат

Виц на денот – Пет жени

Слободен печат

Се разведува актерката Анѓелка Прпиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша провокативно во новиот „џунгла стил“ (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сама на плажа: Дара Бубамара стигна во Грција и веднаш ги покажа своите „петки“ во тесно бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најмоќниот лек за анемија: Овој напиток неверојатно брзо ќе ви ја подобри крвната слика!

Слободен Печат

Пејачката Сиа стана баба: По ѓаволите! Не ми се верува дека конечно сум баба!

Слободен Печат

Сандра Африка сака да сними секс-сцена со Милош Биковиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Спонтаниот абортус ги натерал да посвојат деца: Животот на Никол Кидман и бракот со Том Круз!

Слободен Печат

Ќерката на Мајкл Џексон ќе го глуми Исус во новиот филм кој крена многу прашина!

Слободен Печат