Крвава глетка во зоолошка: Се обидел да го нахрани лавот, па за малку ќе останел без рака (ВИДЕО) - Слободен печат

Крвава глетка во зоолошка: Се обидел да го нахрани лавот, па за малку ќе останел без рака (ВИДЕО)

Кану Пирадит, вработен во зоолошката градина во Пакистан за малку ќе останел без рака откако пред очите на посетителит бил нападнат од лав кој сакал да го нахрани.

Пирадит како и секој ден претходно се приближил до кафезот за да „фрли“ парче месо на лавот. Меѓутоа, лавот некако ја протнал устата низ решетките и започнал да ја му корне раката на несреќниот работник.

Додека посетителите во шок гледале како Пирадит вреска од болки, обидувајќи се да ја спаси раката, никој не се обидел да му помогне – пишува Дејли Мејл.

Прочитај повеќе

Здрав колач со чиа семе и чоколадо

Слободен печат

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат

Ова ќе биде најпопуларна фризура во 2020 година!  

Слободен печат

ТЕСТ: Откријте дали сте привлечна, искрена или пребирлива заводничка

Слободен печат

Наши миленици: Перо, другар му на Миланче, Ушка, Шаре и мачката Карлита

Слободен печат

Домашен декор: Класичната сина боја ќе ја одбележи 2020  

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen + nineteen =

Прочитај повеќе

Поради овие грешки може да изгледате НЕУРЕДНО

Слободен печат

Жените кажаа како треба да изгледа совршениот маж

Јасмина Кантарџиева Димков

Типови на срам и какви се последиците врз личноста

Слободен печат

Моника Белучи со „вау“ нов имиџ

Слободен печат

Татјана Стојановска: Високи потпетици носам само кога морам

Јасмина Кантарџиева Димков

Емили Ратајковски со провокативни фотографии во пар (ФОТО)

Слободен печат